Jesteś tutaj:   Start / Materiały / Copyright


 

Copyright

CC

Zamieszczone w portalu materiały, w szczególności w dziale Materiały, podlegają licencji CC BY-NC-ND 3.0, czyli Uznawanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych. W szczególności:

Wszystkie zasoby w tym portalu można pobierać dla niekomercyjnych celów edukacyjnych. Komercyjne ich wykorzystanie wymaga dodatkowej zgody właściciela portalu.

Cytowanie

Na pracę należy powoływać się podając pełne dane bibliograficzne oryginalnej publikacji (autora, tytuł, nazwę czasopisma, miejsce i rok publikacji), które zwykle są podane na egzemplarzu pracy. Dodatkowo można podać adres miejsca w tym portalu, z którego można pobrać tę pracę.

W przypadku prezentacji lub oprogramowania edukacyjnego należy podać pełne dane (autora, tytuł i rok utworzenia) oraz adres miejsca, w tym portalu, z którego można je pobrać.

Pobieranie zdjęć

Zdjęcia, zwłaszcza zdjęcia maszyn, są własnością właściciela portalu. Można je wykorzystywać podając źródło pochodzenia. Osoby zainteresowane lepszą jakością zdjęć maszyn prosimy o kontakt z właścicielem portalu.

Inne materiały

Nie jest dozwolone pobieranie materiałów, które są zastrzeżone w widoczny sposób. Materiały, przy których widnieje oryginalne źródło pochodzenia, należy pobierać z tamtego źródła i cytować oryginalne pochodzenie.