Jesteś tutaj:   Start / Materiały / Książki i podręczniki / Podręczniki / Nauka z komputerem


 

"Nauka z komputerem"

23.02.2012

Informacje o książce

Autorzy: Ewa Gurbiel, Grażyna Hardt-Olejniczak, Ewa Kołczyk, Helena Krupicka, Maciej M Sysło

Tytuł:Nauka z komputerem. Książka dla ucznia gimnazjum

Wydawca: WSiP, Warszawa 2001.

Książka jest kontynuacją i uzupełnieniem podręcznika do informatyki dla ucznia gimnazjum. Uczeń ma możliwość wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych w czasie zajęć z informatyki na zajęciach z 10 innych przedmiotów gimnazjalnych. Przykłady posłużenia się komputerem i technologią zostały dobrane na podstawie zapisów podstawy programowej i odnoszą się do zagadnień poruszanych w podręcznikach do poszczególnych przedmiotów. W tym celu autorzy przestudiowali podstawy wszystkich 10 przedmiotów oraz od kilku do kilkunastu podręczników do każdego z przedmiotów (ich lista jest podana na końcu książki.

Książka wchodziła w skład cyklu Spotkania i nauka z komputerem. Spotkania z komputerem to wydzielone zajęcia informatyczne, a Nauka z komputerem - to posłużenie się wiedzą i umiejętnościami wyniesionymi ze spotkań z komputerem w nauce innych przedmiotów.

Książka Nauka z komputerem nie jest już wydawana. Poniżej można pobrać materiały do poszczególnych przedmiotów. Dla każdego przedmiotu jest osobne archiwum zawierające: odpowiedni rozdział z książki, materiały elektroniczne z płyty, która towarzyszyła książce, oraz scenariusze zajęć dla nauczycieli.

Rozdział 2. Matematyka

Rozdział 8. Język angielski

Rozdział 10. Technika

Komentarze

Nie możesz tworzyć komentarzy, zaloguj się.